I Pieszy Rajd Śladami kpt. „Ostoi” /program, regulamin, karta zgłoszenia i mapy/

 

baner 10x15 rajd Ostoi kopia

Okres letni sprzyja różnego rodzaju wędrówkom, wyprawom i rajdom. W jednej z takich propozycji będzie można wziąć udział w dniach 18 – 19 czerwca. Odbędzie się bowiem w tym terminie I Pieszy Rajd Śladami kpt. „Ostoi”.

Rajd będzie wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata formacjach wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego, w szczególności I Batalionu 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Jego celem będzie upamiętnienie Bohaterów tamtego okresu, jakimi niewątpliwie byli kpt. Wacław Andrzej Rejmak pseud. Ostoja oraz jego podkomendni. Organizatorzy chcą, aby wartości, za które walczyli i oddawali życie żołnierze z Jaty, były przekazywane następnym pokoleniom Polaków.

Dwudniowy Rajd będzie prowadził dwiema trasami – nr 1 z Łukowa i nr 2 z Wiśniewa, przez Lasy Łukowskie, do wiaty edukacyjnej „Ostoja” w Żdżarach. Długość każdej trasy to ok. 26 km. Dla rodzin z dziećmi będzie możliwość przejścia tylko końcowego odcinka trasy nr 2. Poza przemarszem, odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, festiwal filmów historycznych, prezentacja uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia, polowa msza św. i szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Organizatorzy zapewniają miejsce na rozbicie namiotu, transport bagażu podczas przejścia trasy, ubezpieczenie. Uczestnicy we własnym zakresie zabezpieczają namioty i wyżywienie. Koszt uczestnictwa to 25 zł od osoby dorosłej i 10 zł od dziecka do 13 roku życia.

Na Rajd zapraszają Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Łuków, Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik”, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Nadleśnictwo Łuków oraz gminy Łuków i Wiśniew.

Pobierz Regulamin Rajdu wraz z kartami zgłoszeń i mapy

Aktualności dotyczące wydarzenia można śledzić na Facebooku.

Liczba uczestników ograniczona.

Program I Pieszy Rajd Śladami kpt. Ostoi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *