Sowia noc w Gręzówce

_D312887

_D323238

2 kwietnia w Gręzówce, odbyła się III edycja spotkania edukacyjnego pn. „Sowia Noc”, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Gminą Łuków, przy wsparciu firmy Agro Top i Nadleśnictwa Łuków. Podobnie jak w ubiegłych latach, zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. W spotkaniu z sowami uczestniczyły 122 osoby, nie licząc organizatorów i prowadzących warsztaty.

Spotkanie rozpoczął Paweł Przeździak witając wszystkich przybyłych na „Sowią Noc”. Podczas warsztatów prowadzonych przez Wojciecha Oklińskiego, Piotra Szewczyka oraz Romana Korlagę uczestnicy mogli własnoręcznie zbudować skrzynki lęgowe dla sów, które jesienią zostaną wywieszone w okolicznych lasach. Metody poznawania diety sów, podczas zajęć praktycznych, pokazała Martyna Paczuska. Każdy też mógł osobiście sprawdzić, co kryją w sobie wypluwki tych nocnych łowców. Martyna przybliżyła również uczestnikom legendy i wierzenia związane z sowami. W trakcie spotkania można było wykazać się wiedzą o sowach biorąc udział w konkursie przygotowanym przez Sylwię Annę Zgorzałek.

Najwięcej emocji wywołało spotkanie z żywymi sowami. Grzegorz i Anna Laskowscy, wraz ze swoimi podopiecznymi: płomykówką Guciem, puszczykiem mszarnym Borysem, puchaczem bengalskim Frugo i puchaczem syberyjskim Bubusiem, zademonstrowali uczestnikom m. in. bezszelestny lot sów. Na koniec spotkania Gucio i Frugo, niczym celebryci, pozowali do zdjęć z uczestnikami.

Ostatnim punktem w programie były nocne nasłuchy w pobliskim lesie oraz wspólne ognisko. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i udali się w poszukiwaniu sów. Jednej z grup dopisało szczęście, gdyż mieli okazję posłuchać dwóch nawołujących puszczyków.

Wszystko koordynował Robert Wysokiński, czuwając aby warsztaty i wystąpienia tworzyły jedną całość.

Fotorelacja https://www.facebook.com/media/set/?set=a.577135585794510.1073741869.419577141550356&type=3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *