SP0PL

SP0PL jest amatorską stacją krótkofalarską.

SP oznacza, że jest to stacja polska.

0 (zero) – normalnie cyfry od 1- 9 są przypisywane do  okręgów na które podzielony jest nasz kraj. W tym przypadku 0 nie określa żadnego z nich, co pozwala na pracę stacji w obrębie całego kraju.

PL jest skrótem od Polska lub też Powiat Łuków

Krótkofalarstwo to hobby skupiające kilka milionów ludzi na całym świecie zafascynowanych nawiązywaniem między sobą łączności za pomocą radiostacji. Krótkofalowcy stanowią wielką międzynarodową rodzinę, w której wiek, kolor skóry, światopogląd, wykształcenie i przekonania polityczne nie odgrywają żadnej roli. Jak przystało na rodzinę wszyscy są ze sobą po imieniu. Krótkofalarstwem zajmują się ludzie różnych profesji. Są wśród nich uczniowie, studenci, lekarze, prawnicy, biznesmeni, artyści i politycy, królowie oraz prezydenci. Wszystkich łączy jedna pasja – krótkofalarstwo.

SP0PL będzie można usłyszeć przy okazji różnych wydarzeń przyrodniczych oraz uroczystości historycznych organizowanych na terenie miasta, gminy i powiatu Łuków oraz innych miejscowości naszego kraju.
Głównym operatorem tej stacji jest członek TPH Orlik Mariusz Ciszak SQ8JCB. Zapraszamy też na stronę www.qrz.com/db/SP0PL.

*******************************************************************************************************************************************************************************************

http://tphorlik.org.pl/wp-content/uploads/2018/03/baner-FB-kopia-1024x536.jpg
W dniach 16/17-06-2018 stacja SP0PL pracowała z bazy
III Pieszego Rajdu Śladami kpt. „Ostoi” zlokalizowanej w rezerwacie Jata.
Zainstalowana ona była na terenie lasu w gdzie znajdował się
obóz partyzancki I Batalionu 35 Pułku Piechoty Armii Krajowej
którego dowódcą był kpt. Wacław Rejmak pseud „Ostoja”
SPFF-1475 PGA-LW05

 

*******************************************************************************************************************************************************************************************