Wernisaż wystawy zdjęć przyrodniczych Romana Korlagi

Spotkanie z pięknooką, pełną gracji sarną, tajemniczym samotnym wilkiem, czy kolorowym, trudnym do zobaczenia w naturalnych warunkach dudkiem – to tyko nieliczne z niespodzianek, których można doświadczyć oglądając wystawę zdjęć przyrodniczych Romana Korlagi.


Jej wernisaż odbył się w piątkowe popołudnie 21 kwietnia. Przybyło na niego wielu miłośników przyrody oraz osób związanych z gminą Łuków, w której najskrytsze i najtrudniej dostępne zakamarki stają się miejscem „bezkrwawych łowów”. Wśród gości byli: wójt Mariusz Osiak, jego zastępca Wojciech Szczygieł, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Federczyk, nadleśniczy Nadleśnictwa Łuków Grzegorz Uss oraz emerytowany nadleśniczy Zbigniew Kozioł, a także uczniowie z koła fotograficznego działającego w Zespole Szkół w Gołąbkach.

Paweł Przeździak – prezes Towarzystwa Przyrodniczo – Historycznego „Orlik”, którego członkiem jest Roman Korlaga, zaprezentował autora zdjęć, a Robert Wysokiński – pełniący funkcję skarbnika Towarzystwa poprowadził uroczystość. Każdy z obecnych miał możliwość porozmawiania z fotografem i zapytania o tajniki jego warsztatu pracy oraz o tajemnice przyrody, które udaje mu się podpatrzeć podczas fotografowania.

Wernisaż zorganizowało Towarzystwo Przyrodniczo – Historyczne „Orlik” i gmina Łuków. Wystawę można oglądać w Urzędzie Gminy Łuków od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00, po wcześniejszym zgłoszeniu się do kancelarii Urzędu.

Roman Korlaga jest mieszkańcem Gręzówki w gminie Łuków. Poza członkostwem w Towarzystwie „Orlik”, należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. W latach 2015 – 2017 jego zdjęcia były nagradzane i wyróżniane w konkursach na Fotografa Roku Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jako pierwszy potwierdził na fotografii obecność wilków w łukowskich lasach.

Więcej zdjęć dostępnych pod adresem na: https://www.facebook.com/pg/tphorlik/photos/?tab=album&album_id=780698285438238

Oprac. Katarzyna Kuć UG Łuków. Fot. Paweł Przeździak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *